Muğla’da kaybolan 3 Rus turist için nefes kesen kurtarma operasyonu

Kenan GÜRBÜZ

Muğla’nın Marmaris İlçesinde bulunan Milli Park Bölgesindeki dağlık alanda3 kişinin kaybolduğu bilgisi üzerine harekete geçen 112, UMKE ve AKUT ekiplerinin nefes kesen bir operasyonla saatlerdir Milli Park Bölgesinde bitkin düşmüş vaziyette bekleyen 3 Rus turisti nefes kesen bir operasyonla kurtardığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Muğla’nın Marmaris İçmeler Mahallesinde bulunan Marmaris Milli Parkı Yakınında dağlık bölgede kayıp vatandaşlar olduğuna dair Muğla 112 Komuta merkezine gelen üzerine 112, UMKE ve AKUT ekipleri arama ve kurtarma operasyonu için harekete geçtiler.

NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

Bölgeye kısa zamanda ulaşan Arama-Kurtarma ekipleri nefes kesen bir operasyonla saatlerdir Milli Park Bölgesinde bitkin düşmüş vaziyette bekleyen 3 Rus turisti halatlar yardımı ile turistlerin mahsur kaldıkları bölgeye ulaşarak nefes kesen bir operasyonla kurtardılar.

Ekipler, tarafından açlıktan bitkin düşmüş vaziyette kurtarılan Rus turisler Egor Starchenko, Nikita Susakin ve Konstantin Golosnov sağlık kontrolü için Marmaris Devlet Hastanesine sevk edildiler.

Bölgede bulunan Karia Yürüyüş yolu rotasında yürüdükleri öğrenilen turistlerin, konumlarını ekiplere bildirirken karşılarında bir küçük, bir de büyük ada gördüklerini söyledikleri, ekiplerin Keçi ve Karga adası yakınlarındaki dağlık bölgede bulunan Rus turistleri verilen tarif sonrasında hızlıca ulaştıkları öğrenildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir