Annenin kırmızı bülten çıkarılsın feryadı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremlerinde 35 kişiye mezar olan 10 katlı Ezgi apartmanıyla ilgili davasında ikinci duruşma bugün yapıldı. Depremde oğlunu, gelinini ve torununu kaybeden ve adalet arayan anne Nurgül Göksu, kolon keserek binanın yıkılmasına neden olan Kervan Pastaneleri sahipleri Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel için ‘kırmızı bülten’ çıkarılmasını istedi.

Anne Göksu, “Kolon kesen Kervan Pastanesi sahipleri Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel olası kast ile kasten adam öldürme suçundan 876 şar yıl hapis cezası istemi ile yargılanıyor fakat 8 aydır firariler. Firarilerin yurt dışında da aranması gerektiğini düşünüyorum. Buna karşın Kırmızı Bülten talebimiz de reddedildi. Öte yandan da davamızın sosyal medya hesapları bile kapatılıyor. Sesimizin kesilmesini, gerçeklerin haykırılmasının engellenmesini istiyorlar. Ne olursa olsun bizi yıldıramayacaklar, susturamayacaklar” dedi.

876 YIL HAPİS CEZASI İLE YARGILANIYORLAR

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanıklardan apartmanda faaliyet gösteren pastanenin yetkilisi firari sanıklar Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel ile pastanedeki tadilatı organize eden tutuklu sanık Ertan Danacı hakkında 35 kez ”olası kastla kasten öldürme” ve ”olası kastla kasten yaralama” suçlarından 700 yıl 4 aydan 876 yıl 6 aya kadar, tutuksuz sanık apartmanın müteahhidi Yakup Aktaş ve tutuklu sanık fenni mesulü Mehmet Tekin hakkında ise “bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan 8 aydan 22 yıl 5 aya kadar hapis cezası talep edildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir